Daha Çekim Aşamasında Lanetlere Maruz Kalmış 7 Film


Merhaba değerli Tavsiyedizifilm.com takipçileri, bu listemizde gerek oyuncularının, gerek setlerinin, gerek ekiplerin başlarına gelmedik kalmayan lanetli olduğu düşünülen 7 filmi listeleyeleceğiz. Geçmiş yıllarda ülkemizde çekilmiş olan Büyü filmi için de bu tarz sözler söylenmiş set oyuncularının üzerine yuvarlanan kayalar, galasında çıkan yangınla basında geniş yer almıştı. Kimisi bu durumları viral reklam projesi olarak değerlendirse de ilginç olayların yaşandığı filmler de yok değil. Hazırsanız listemize geçiş yapıyoruz, bu durumları göz önüne alarak izleyeceğiniz bu filmlerde gerilimi hat safhada yaşayacağınızın garantisini veriyoruz. İyi seyirler…

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]1[/button] Poltergeist

İlk üç Poltergeist filminde Carol Anne karakterini oynayan Heather O’Rourke 12 yaşında gizemli bir şekilde hayatını kaybetti. Grip belirtisiyle hastaneye kaldırılan küçük oyuncunun uzun süredir devam eden, daha önce kimsenin yakalanmadığı bir hastalığı olduğu ortaya çıktı.

Carol Anne’in ablası Dana’yı canlandıran Dominique Dunne da Poltergeist II’nin yapımına başlanmadan hemen önce erkek arkadaşı tarafından öldürüldü.

Son olarak Poltergeist II filminin başına gelmeyen kalmayınca oyuncu Will Sampson sette şeytan çıkarma düzenledi. Kendisi film yayınlandıktan bir yıl sonra öldü.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]2[/button] The Omen

Setteki bazı gizemli olaylar ve garip seslerin dışında filmden bir de ölü çıktı. Filmdeki babundan sorumlu hayvan bakıcısı çekimlerden sonraki gün bir kaplan tarafından parçalanarak öldürüldü.

Filmdeki meşhur kafa kopma sahnesini hazırlayan özel efekt uzmanı, film vizyona girdikten kısa bir süre sonra trafik kazası geçirdi. Adama bir şey olmadı fakat kız arkadaşının kafası aynı filmdeki gibi koptu. Bir dedikoduya göre kazanın yaşandığı yerde “Omen 66 km” yazan bir tabela vardı. Kaza ise 1976 yılında Ağustos’un 13. Cumasında yaşandı.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]3[/button] The Exorcist

EXORIST, I.V.

Şeytan çıkarmayla ilgili The Exorcist bir türlü gün yüzü görmedi. Seti açıklanamayan bir şekilde yandı ve çekimler 6 hafta ertelendi.

Regan ve çarmıhın meşhur sahnesinde Regan’ın annesini canlandıran oyuncu Ellen Burstyn sırtını incitti ve haftalar boyunca yataktan çıkamadı. Çekimler yeniden başladığında gece bekçisi ve özel efekt uzmanı hayatını kaybetti. Film tamamlandıktan sonra da aktör Denning Burke basit bir grip yüzünden öldü.

Tüm bu olaylar yüzünden filmin Irak’taki çekimleri ilkbahardan yaza alınınca film ekibinin yarısı güneş çarpması ve dizanteriden muzdarip oldu.

Yönetmen William Friedkin setteki bu korkutucu atmosferden kurtulmak için bir rahipten seti kutsamasını ve şeytan çıkarma düzenlemesini istedi. Bu olaydan sonra filmin çıkışına kadar her şey asayiş berkemaldi.

Film vizyona girdiğinde ise bela adeta seyircilere sıçradı. Los Angeles’taki her gösterimde ortalama 4 kişi bayılıyor, 6 kişi kusuyor ve onlarca kişi filmin yarısında çıkıyordu. New York’taki bir gösterimde ise bir kadın düşük yapmasının sebebi olarak filmi gösterdi, bazıları ise film sırasında kalp krizi geçirdi.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]4[/button] Rosemary’s Baby

Bu filmde yaşananların bazılarının ise belli bir kaynağı olabilir. Çünkü çekimler başladıktan sonra yapımcı William Castle’a bir mektup geldi. Mektupta “Şerefsiz. Büyücülüğe iman eden. Satanizm tapınağına ibadet eden. Uzun ve acılı bir hastalıkla çürüyeceksin, bunu kendin istedin.” yazıyordu. Mektuptan kısa bir süre sonra Castle yere yığıldı ve acilen ameliyata alındı. Hastalık sürekli nüks etti ve bir seferinde “Rosemary, Tanrı aşkına, bırak şu bıçağı!” diye bağırdığı duyuldu.

Filmin bestecisi Krzysztof Komeda, beyninde kan çıbanı çıkmasıyla hayatını kaybetti. Filmdeki Hutch karakterinin ölümüne benzerliği korkutucuydu.

Bir dedikoduya göre ise Şeytan Kilisesi’nin Kara Papa’sı, Anton LaVey filmde teknik danışman olarak çalışmıştı ve şeytan rolünü oynamıştı. Bu dedikodu gerçek olmasa bile kendisi Susan Atkins ile arkadaştı. Atkins, filmden bir yıl sonra yönetmenin eşi Sharon Tate’i öldürmekten idam cezasına çarptırılmıştı.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]5[/button] Twilight Zone: The Movie

Filmde aktör Vic Morrow’un Vietnam’daki bir köyde çocukları kurtardığı sahnede sete helikopter düştü. 6 kişinin yaralandığı kazada Vic Morrow ve iki çocuk aktör hayatını kaybetti.

Kazadan bir yıl önce Vic Morrow rüyasında bir helikopter kazası gördüğü için hayat sigortası yaptırmıştı. Bu da yetmezmiş gibi filmin konsept tasarımlarında, kullanılmamış bir sahne için çizilmiş nehrin ortasında yanmış bir helikopter eskizi vardı.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]6[/button] The Passion of the Christ

Korku filmlerinden uzaklaşsak bile bela peşimizi bırakmıyor. Bu filmimizde yaşanan olaylar ise pek doğaüstü değil.

İsa’yı canlandıran Jim Caviezel, bu filmde hayatındaki en kötü çekimlerden birini yaşadığını söylüyor. Çarmıha gerilme sahnesinde hem oyuncuya hem yönetmen yardımcısına yıldırım çarptı. Çarmıhın üzerindeyken omzu yerinden çıktı, hipotermi, akciğer enfeksiyonu ve zatürre geçirdi. Yaralı İsa görüntüsü vermesi için yapılan makyaj yüzünden de deri enfeksiyonu kaptı.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]7[/button] The Crow

Film ekibinin başına gelenler Brandon Lee’nin trajik ölümüyle sınırlı kalmadı.

Çekimlerin ilk gününde film ekibinden birinin kullandığı vinç elektrik kablosuna çarptı ve adam vücudunun %90’ı yanıklar içinde hastaneye kaldırıldı. İnşaat işçilerinden biri nasıl olduysa eline tornavida soktu, heykeltıraş aracının kontrolünü kaybetti ve malzemelerin olduğu odaya daldı. Adamın yok etmediği malzemeleri dev bir fırtına yok etti.

Tabii bunlardan hiçbiri Brandon Lee’nin ölümüyle kıyaslanamaz. Kurusıkı olması gereken tabancanın gerçekten doldurulmasıyla aktör Michael Massee ateş ederek Lee’yi öldürdü.

Brandon Lee’nin annesi Linda, Brandon’ın babası Bruce Lee’yi oynadığı bir film yapmak istiyordu. Oğlu oynamak istemedi ve The Crow’a katıldı. Brandon’ın babası Bruce Lee “Game of Death” filmini çektikten kısa süre sonra ölmüştü. O filmin konusu ise ürkütücü bir tesadüf taşıyor. Filmde Bruce Lee bir aktörü canlandırıyor ve aktör, gangsterlerin sahte kurşunu gerçeğiyle değiştirmesi yüzünden vuruluyordu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

458
2 Yorum, 688 Paylaşım, 458 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Efsane Efsane
42
Efsane
İyi Geldi İyi Geldi
413
İyi Geldi
İlginç İlginç
372
İlginç
Tebrikler Tebrikler
330
Tebrikler
eruiluvatar
Orta Dünya hayranı, mitolojist, sinema ve dizi sever.

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir format seçin
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın

Send this to a friend