Nefesinizi Kesecek 10 Yabancı Korku Filmi


Son yıllarda korku filmi sektörünü ele geçiren işkence, cinayet, katil, sapık temalı korku filmlerinin yerini çok şükür ki gizemli ve doğaüstü korku ögeleri alıyor. İşte tamda bahsettiğimiz gibi olan tüm korku severlerin izlemesini tavsiye ettiğimiz 10 Korku Filmi

1. Annabelle (2014)

Annabelle, lanetli bir bebeğin  Ed ve Lorraine Warren isimli demonolojist bir çiftin evinde cam bir kafes içerisinde saklı durmasıyla başlıyor. Film 2013 yapımı Korku Seansı filmiyle bir seri oluşturmuş desek yanlış olmayacaktır. Henüz izlememiş olanlar varsa hem Korku Seansı filmini hem de Annabelle filmini izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

2. Mezar Buluşmaları 2 (2012)

Evet iki seri olan Mezar Buluşmaları 2. serisiyle daha çarpıcı bir korku filmi haline geliyor. Bir grup gencin eline kamera geçince, hele birde lanetli olduğu bilinen bir mekan varsa film gayet izlenesi bir korku filmine dönüşüyor.

3. Anne (2013)

Kaybolan iki kızın ormanda bir kulübede Mama dedikleri bilinmeyen bir varlık tarafından yetiştirilmesini ve amcalarının onları bulup kendi banliyö evine getirmesini anlatır. Mama son yıllarda oluşturulan nadide korku figürlerinden biri olmasıyla tavsiye listemizde ki yerini alıyor.

4. Kötü Ruh (2013)

İlk serisi 1981 yılında çıkan Kötü Ruh: Evil Dead (1981) filmi çıkışıyla o nesile korkuyu tabir-i caizse damardan vermiş, büyük küçük herkesin kabuslarını süslemiş bir yapıt olmuştur. İlk filmin ardından devam eden Kötü Ruh 2 ve 3 hafızalardan çıkmayan sahneleriyle büyük ilgi toplamışken günümüz teknolojisini ve çekim kalitesini konuşturan yönetmenimiz bu harika filme yeniden can vererek 2013’de büyük bir etkiyle filmi ” İzleyeceğiniz en korkunç film” sloganıyla bizlerle buluşturdu. Bize de bu güzel filmi izlemek düşüyor. Kötü Ruh (Evil Dead – 2013) filmini şiddetle tavsiye ediyoruz.

5. Siyahlı Kadın (2012)

Korku sineması ögelerini yerinde hissedeceğiniz Siyahlı Kadın filmi sizi konusuyla peşinden sürükleyecektir. Harry Potter filminden tanıdığımız Daniel Radcliffe’in başrolünü oynadığı filmde akıcılık ve gerilim hiç ritm düşürmüyor.

6. Paranormal Aktivite 3 (2013)

Reklama harcanan paraların filmin çekim bedelinden fazla olduğu Paranormal Aktivite serisinin 3. filmi olan Paranormal Aktivite 3, düşük bir bütçeyle düzgün bir iş nasıl yapılır sorusunu bizi korkutarak cevaplamış ve listemize girmeyi hakketmiştir. Tavsiyedizifilm.com olarak iyi seyirler dileriz.

7. Karabasan (2014)

Bir filmin sahneleri, korku unsuru olarak sunulan yaratıktan daha korkunç ise o film izlenir. Karabasan’da tıpkı böyle bir film. 2014 yapımı olan Karabasan filmi izlerken sizleri gerim gerim gerecek. Henüz bu filmi izlememiş olanlar için şiddetle tavsiye edilir.

8. Kara Büyü (2009)

Kara Büyü (Drag me to Hell – 2009), isminde bile ürperti olan bu filmden sonra karşınıza çıkan insanlara iyi davranmaya başlayacaksınız. Bankacı olan baş rolümüzün yanlış tercihlerinin hayatını cehenneme nasıl çevirdiğini izleyeceğiz. Tavsiyedizifilm.com olarak şiddetle tavsiye ettiğimiz Kara Büyü (2009) filmi sizi kendine hayran bırakacaktır.

9. Halka 3 (2017)

Samara, evet Samara serinin tüm filmlerinde olduğu gibi bizi korkudan koltuklarımıza kitliyor. Bir nesle telefon korkusu yaşatan Halka filmi yeni yeni ortaya çıkan aslında çıkması da bizi memnun eden eski filmlerin devam ya da revize edilerek yeniden gösterime sokulması trendiyle 2017 yılında beyaz perdede ki yerini aldı. Devam niteliğinde çıkan Halka 3, içerisinde ki sürprizlerle izleyiciyi ters köşe yapan yapım, Samara’yı ilerleyen yıllarda tekrar karşımıza çıkaracak gibi duruyor. Tavsiyedizifilm.com Halka 3 filmini şiddetle öneriyor.

10. Ruhlar Bölgesi 1 (2010)

Ve final filmimiz, Korku Seansı filmiyle son yılların en iyi filmi olan Ruhlar Bölgesi serisi, 2010 da beyaz perdede hayat bulan Ruhlar Bölgesi kuşkusuz ki serinin tüm filmleriyle tüm korku severlerin favorisi oldu. Korku Seansı ve Ruhlar Bölgesi filmlerini birbirinden ayırmak istemediğimden ikisini de bu cümlelere sığdırmak istiyorum. Film hakkında söylenebilecek tek şey kesinlikle izleyin demek olacaktır. Tavsiyedizifilm.com Ruhlar Bölgesi’ni şiddetle tavsiye ediyor.

 

Evet son yıllarda korku sever film izleyicilerini sevindiren, bu sektörün hakkını veren seçilmiş 10 filmi sizlerle paylaştık. Şüphesiz ki bu listede olmayı hakkeden bir çok film bulunmakta, zaman zaman diğer filmlere de yazılarımızda yer vereceğiz. Bir başka listede görüşmek üzere esen kalın, iyi seyirler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

445
546 Paylaşım, 445 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Efsane Efsane
252
Efsane
İyi Geldi İyi Geldi
208
İyi Geldi
İlginç İlginç
166
İlginç
Tebrikler Tebrikler
124
Tebrikler
eruiluvatar
Orta Dünya hayranı, mitolojist, sinema ve dizi sever.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir format seçin
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın

Send this to a friend