Sinema Dünyasının Yasaklı Filmleri


Merhaba değerli Tavsiyedizifilm.com takipçileri, bu listemizde dünyada ve ülkemizde yasaklanan filmleri ele alacağız. Vahşet, abartı şiddet, istismar, cinsellik vb. aklınıza gelebilecek nedenlerden ötürü +20 yaş üzeri tabir edilebilecek yasaklı filmleri inceliyoruz.

Önemli Uyarı: Bu listede bulunan filmleri izlemeniz psikolojinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Bu filmleri çocuklarla birlikte izlemenizi şiddetle tavsiye etmiyoruz.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]1[/button] İnsan Kırkayak 1-2-3 (The Human Centipede)

İnsan Kırkayak 1 Film Konusu (2009)

İki Amerikalı kız ve bir Japon turist, Almanya’da deli bir doktorun eline düşerek akıl almayacak korkunçlukta bir tıbbi deneyin parçası oluyorlar.

İnsan Kırkayak 2 Film Konusu (2011)

Serinin ilk filminde kaçırdığı turistler üzerinde deneyler yapan doktordan sonra Martin isimli bir otoparkın güvenliğinden sorumlu adamın hikayesini izleyeceğiz. Martin, küçük yaşlarda babasından gördüğü şiddet, taciz gibi nedenlerden ötürü ruh sağlığı pek yerinde değildir. Ve İnsan Kırkayak filmini izledikten sonra kendi deneylerini yapmayı düşünür. Çalıştığı yerde bulunan insanları kaçırarak özel ve kimsenin bilmediği bir yerde onları anüslerinden birbirine bağlayarak deneylerini gerçekleştirecektir.

İnsan Kırkayak 3 Film Konusu (2015)

Bir hapishane de müdür olarak görev yapan Bill Boss, burada bulunan kaynakların aşırı tüketilmesi nedeniyle vali tarafından görevinden alınmak üzeredir. Ve çıkar bir yol bulmak için düşünürken izlediği İnsan Kırkayak filmi aklına gelir. Büyük bir tasarruf sağlayacağını düşünerek yüzlerce mahkumu birbirine bağlayarak yapılan deneyleri devam ettirir.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]2[/button] Salo Ya Da Sodom’un 120 Günü (Salò o le 120 giornate di Sodoma) / 1975

Salo Ya Da Sodom’un 120 Günü Film Konusu

1944 yılında Salo Cumhuriyeti olarak bilinen bölgede Faşist zihniyetli 4 kişi, henüz ergenlik çağlarını yaşayan 9 kız ve 9 erkeği alarak kendi mülklerine hapis ederler. Ve burada onlardan istedikleri her şeyi sorgulamadan uygulamasını isterler. Tam tamına 120 gün boyunca onlara işkence, cinsel istismar gibi sapık ruhlarını doyuracak iğrençlikler yaptırırlar.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]3[/button] Tulpa / 2012

Tulpa Film Konusu

Genel olarak gündüzleri hırslı ve azimli bir iş kadını olan Lisa, geceleri ise tam tersine oldukça şehvetli, değişik fantezileri ile ortaya çıkıyor.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]4[/button] İşkence Odası (Martyrs) / 2009

İşkence Odası Film Konusu

Sokaklarda tek başına gezindiği sırada polisler tarafından bulunan Lucie, henüz 10 yaşında bir kızdır. Öğrenildiği üzere uzun zamandır bir fabrikada esir olarak tutuluyordu. Ve en sonunda oradan kaçmayı başarmıştı. Ona yardım eli uzatanlar tarafından bir yetimhaneye sevkedilir. Orada tanıştığı en yakın arkadaşı Anna ile uzun yıllar geçirir. Fakat çocukluğunda yaşadığı o işkence zamanlarını unutmamıştır. İkili birlik olup sürekli bunun peşinden gitmişlerdir. Fakat Lucie ve Anna bu süre içinde daha kötü şeyler ile karşılacaklardır.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]5[/button] Yamyam İşkencesi (Cannibal Holocaust) / 1980

Yamyam İşkencesi Film Konusu

Yamyam işkencesi filmi, yaklaşık olarak 20 ülkede içerdiği kötü sahneler nedeniyle yasaklanmıştır. Psikolojisi ve midesi zayıf olanlar izlememelidir. Tecavüz, vahşet ve kan gibi görüntüler mevcuttur. Filmin konusuna gelecek olursak, bilim adamları bir konuda belgesel çekimi için Güney Amerika’da bulunan Amazon yağmur ormanlarına doğru yola çıkarlar. Burada bulunan bir kabile görüşmek isteyeceklerdir. Ancak yaşayacakları olaylar hiçte iyi görülmüyordur.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]6[/button] Ölüme Davet (İnvitation Only) / 2009

Ölüme Davet Film Konusu

Dünyanın her bölgesinden gelen ve alt sınıfı yani fakirleri eğlence olarak kullanan zengin insanların oyunlarını konu almaktadır. Düzenli olarak bu tarz şeyleri yapmaktadırlar. Genç arkadaş grubu zenginler tarafından bir partiye katılmak için davetiye alırlar. Bu tarz partilerin nasıl olduğunu ve bir gün zengin olurlarsa onlarında yapacağını düşünerek partiye katılmayı kabul ederler. Ancak bir süre sonra bir oyun oynanmaya başlar. Ve bunun sonu hiçte iyi olmayacaktır. Üstelik zenginlerden bir tanesi işleri nedeniyle olaya katılamaz ve kendisi yerine şöförünü gönderir. Bu raddeden sonra işler iyice çığrından çıkacaktır.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]7[/button] Grotesque / 2009

Grotesque Film Konusu

Birbirleriyle yeni tanışmış olan çift daha ilk buluşmalarının hemen ertesinde bir yabancının saldırısına uğrarlar. Ayıldıklarında şu ana kadar yaşadıklarının,yaşayacakları karşısında hiç bir şey olmadığını fark edeceklerdir. Artık onlar için ölümle yaşam arasındaki o ince çizgi görülmeye başlamıştır. Kendinizi onların yerine koyamayacaksınız bile yaşananlar karşısında diliniz tutulacak hatta boğazınız düğümlenecek.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]8[/button] Bir Sırp Filmi (A Serbian Film)

Bir Sırp Filmi Konusu

İçerdiği sahneler nedeniyle çoğu ülkede gösterimi yasaklanmış olan bir sırp filmi, çoğu insan tarafından psikolojiyi bozacak türden olduğu söyleniyor. Eski bir yetişkin film yıldızı olan Milos (Srdjan Todorovic) artık evlenmiş ve eşi, çocuğu ile sakin bir hayat geçiriyordur. Fakat o dönemde kazandığı paralar neredeyse suyunu çekmiştir. Günün birinde emekliye ayrılmadan önce beraber çalıştığı bir hayat kadını tarafından tekrar film çekmek için iş teklifi almıştır. Görüşmeye gittikten sonra ilk başta bu teklife yanıt vermeyeceğini, reddetmeyi düşünse de maddi geçim nedeniyle mecburen kabul etmek zorunda kalacaktır. Bu sefer ki iş biraz farklıdır. Yönetmen daha önce hiç yapmadığı ve yapmayacağı sahneleri ondan çekmesini isteyecektir.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]9[/button] Otomatik Portakal (A Clockwork Orange)

Otomatik Portakal Film Konusu

Toplumsal barışın ve düzenin sağlanması adına bütün insanlar aynı değerlere sahip olup, olaylar karşısında aynı şekilde mi düşünmeli? tornadan çıkmış satranç piyonları gibi mi olunmalı? Yada özgürlük uğruna, doğal yaşama uyularak, suç ve cezalandırma olmamalı mı? İnsan gerçekten sosyal bir varlık mıdır yoksa tek başına var olabilir mi?

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]10[/button] İçerde (Inside) / 2007

İçerde Film Konusu

Sarah, Noel arifesini kendi başına geçirmekte olan genç bir fotoğrafçıdır. Hamileliği sırasında gerçekleşen trafik kazasında eşini yitiren Sarah henüz kocasının yasını tutmaktadır.
Hastaneye doğum yapmak üzere gitmeden önce evde geçireceği son gecede kapının çalmasıyla beraber tüm huzuru sona erer. Sarah’yı esrarengiz bir biçimde tanıyor olan bu kadının içeri girmesine izin vermez. Fakat o, içeri girmekte kararlıdır. Kendisinden ne istediği belli olmayan bu gizemli kadın tarafından rahatsız edilmesiyle, şüphe ve korku dolu anlar başlar.
Dışarıdaki karanlığın ortasında, pencereden geçen kareler içinde izlenmektedir. Sarah çok korkar ve polisten yardım ister. Polis geldiğinde ise ortalarda kimse yoktur. Civarda olagelen banliyö ayaklanmaları arasında, polis olaya şöylece bir göz atıp gider. Sarah’nın güvenliğini sağlamak adına onu içeri kitlerler, fakat kadının da içeride olduğundan habersizdirler. Sarah’nın doğum sancıları başladığında, istediği şeyi almak uğruna dehşet saçan bu kadınla savaşmaktan başka şansı kalmamıştır artık… Bu, içeride ağır darbelere yol açacaktır.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]11[/button] Pembe Flamingolar (Pink Flamingos) / 1972

Pembe Flamingolar Film Konusu

Zihinsel özürlü annesi Edie, hasta ruhlu oğlu Crackers ve yol arkadaşı Cotton ile birlikte bir karavanda yaşayan, şişman ve moda saplantılı suçlu Babs Johnson’ın maceralarını anlatıyor. Raymond ve Connie, Babs’ın ‘dünyanın en çirkef insanı’ unvanını elinden almak için ona postayla dışkı gönderip karavanını yakınca, aralarında pislik dolu bir savaş başlıyor.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]12[/button] Soldaki Son Ev (The Last House on the Left) / 2009

Soldaki Son Ev Film Konusu

Bazı yolculuklar gitmeyi planladığımızın ötesinde ya da berisinde bambaşka bir yolculuğun adıdır aslında. Bazen mutluluk bazen de trajedi saklıdır ardında. On yedisindeki Mari ile arkadaşı Phyllis hayranı oldukları bir grubun konserine gitmek üzere yola çıkarlar. Bir grup katil tarafından yolları kesilen kızlar, bütün bir gece işkence, tecavüz ve her türlü şiddete maruz kalarak öldürülürler. Kızları öldürdükten sonra kaçarken bir eve sığınan katiller, kendileri için de sonun başlangıcına geldiklerinden habersizdirler. Sığındıkları evin sahipleri, Mari’nin anne ve babasıdır. Kızlarının başına gelen felaketten habersiz olan anne ve baba, evlerine sığınan gençlerin işledikleri korkunç cinayetin farkına vardıkları anda, dehşet saçan bir intikam tutkusuna bağlanacaklardır.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]13[/button] Ölümle Yüzyüze Gelmek (Faces of Death) / 1978

Ölümle Yüzyüze Gelmek Film Konusu

Bir kısmı gerçek hayattan alınmış bir kısmıysa kurgusal ölüm ve şiddet sahnelerinden mürekkep bir video serisidir.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]14[/button] Tahnitçilik (Taxidermia) / 2006

Tahnitçilik Film Konusu

Taxidermia’da bir aileden üç kuşak erkeğin hikâyesine tanık oluyoruz: Büyük baba, baba ve oğul. 2. Dünya Savaşı sırasında görevli olan büyük baba, garip fanteziler diyarında yaşar; en büyük arzusu, aşktır. Dev bir cüsseye sahip olan baba, savaş sonrası Sovyet döneminin atletidir; hedefi başarı kazanmak, yarıştığı dal ise hızlı yemek yemektir. Torun, ufak tefek, edilgen bir tahnitçidir; ancak arzusu babasından da büyük babasında da daha büyüktür: Ölümsüzlük. Kendi bedenini tıpkı bir hayvan postu gibi doldurarak ölümsüz bir sanat eseri yaratma peşindedir.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]15[/button] Ölüm Provası (Audition) / 1999

Ölüm Provası Film Konusu

Aoyama, 7 yıl önce karısını kaybetmiş ve o günden beri bir kadınla flört etmemiştir. Onun kederli yaşantısına bir kadının girmesi gerektiğine inanan televizyon yapımcısı arkadaşı, ilginç bir plan yapar. TV şovunun içinde bir bölüm yaparak, sözde oyuncu seçmeleri yapacak ve bu sayede Aoyama’ya uygun bir eş bulacaklardır. Başarısız ve komik pek çok aday sonrasında, Asami adlı çok çekici bir kadın çıkar karşılarına. Onun ideal eşi olacağına inanan Aoyama, kısa zamanda kadının geçmişi hakkında garip şeyler öğrenir. Genç kadın, unutulmayacak bir intikam peşindedir.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]16[/button] Vampir Nosferatu: Phantom der Nacht / 1979

Vampir Nosferatu Film Konusu

Bir emlak satışı için Transilvanya’ya gönderilen Jonathan Harker’ın bu yeni müşterisi bir vampirdir. İnsan kanıyla beslenen bu hortlak ölümsüzdür ve tek isteği huzura kavuşmaktır. Ancak Harker’ın karısının fotoğrafını görünce fikrini değiştirir ve gemiyle Almanya’ya doğru yola çıkar ama beraberinde felaketi de getirecektir.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]17[/button] Tatlı Film (Sweet Movie) / 1974

Tatlı Film Film Konusu

Dusan Makavejev’in hastalıklı düşüncelerini bütünsel bir yapıdan ziyade parça parça görselleştirdiği bir sinemasal deneyim. Politik bir eleştirelliğin etrafına dizilen ve seks ve cinayet gerçekselliğinden gücünü alan rahatsız edici unsurlar tipik bir iticilikten çok daha fazlasını oluşturuyorlar. ‘Başyapıt’ ve ‘çöp’ temelli olarak iki farklı koldan değerlendirilebilen bu tartışmalı ve can sıkıcı film hem tuhaflığıyla hem de kendine özgünlüğüyle her bakımdan göz kamaştırıyor.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]18[/button] Mutluluk (Happiness) / 1998

Mutluluk Film Konusu

Anormal ilişkiler üzerine kurulmuş, belli bir öyküye sahip olmayan bir film. Üç kız kardeşin hayatına bakıyoruz: Bir tanesinin mutlu bir evliliği ve üç çocuğu var, ancak psikiyatr olan kocası; kafasında 11 yaşındaki oğlunun sınıf arkadaşlarını toplu öldürme hayalleri kuruyor. İkinci kız kardeşe ise doktorun hastalarında bir tanesi asılmaktadır. Üçüncü kız kardeş, şişman sevgilisini reddedince sevgilisi tarafından lanetleniyor.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]19[/button] Köpekler (Straw Dogs) / 1971

Köpekler Film Konusu

Amerikalı matematikçi David Sumner ve İngiliz karısı Amy’nin, Birleşik Devletlerdeki suç ve şiddetten kaçmak için Amy’nin memleketi olan Cornwall, İngiltere’ye taşınmalarını sonrasında olanları anlatır. Aslında kaçtıkları şiddet onları bu küçük İngiliz kasabasında bulur. Yeni taşındıkları evlerine bir garaj yaptırmak Amy’nin eski erkek arkadaşı olan dört kişiyle anlaşırlar. Ancak, zaman içinde bu grup çiftin başına bela olurlar… Dönemin yüksek dozajlı gerilim filmlerinden olup İngiltere’de yasaklı filmler listesinde yer almaktadır.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]20[/button] Paris’te Son Tango (Ultimo tango a Parigi) / 1972

Paris’te Son Tango Film Konusu

O, Paris’te yaşayan, vefat etmiş eşini unutamayan 45 yaşında bir Amerikalı’dır. Diğeri, genç bir film yapımcısıyla nişanlı 20 yaşında Paris’li bir güzeldir. Birbirlerinin isimlerini dahi bilmemelerine rağmen, bu iki acı çeken ruh cinsel açlıklarını gidermek için kendi karanlık, trajik hayatları kadar boş bir apartman dairesinde buluşurlar. Durduramadıkları bir dansın çılgın temposuna kapılan bu iki sıra dışı sevgili, tutkularını hayal edebileceklerinin çok ötesinde erotik doruklara çıkartır ve derinliklere götürürler.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]21[/button] Hilkat Garibeleri (Freaks) / 1932

Hilkat Garibeleri Film Konusu

“Hörm – hörm… kabul ediyoruz… bizden biri…” diye sürer Hilkat Garibeleri’nin haykırışları. Fakat bu geniş çevrelerce yasaklanmış ahlaki düzeni sorgulayan filmin kabul görmesi ve kült bir başyapıt olması için üzerinden onlarca sene geçmesi gerekti. Tod Browning’in (1931’in Drakulası) yönettiği bu klasik filmde Hilkat Garibeleri figüran değil fakat onlarla alay eden ve hor gören “normaller” figüran.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]22[/button] Şeytan (The Exorcist) /1973

Şeytan Film Konusu

Bu caddede, bu evde küçük kıza alışılmadık şeyler oluyor. Son çare olarak onu kurtarması için bir adam çağrıldı. Bu adam şeytan çıkarıcıydı. William Peter Blatty’nin 1971’de yazdığı romana dayanarak üç değişik senaryoyla çekilen Exorcist tek bir sona çıkmaktaydı. Geçici olarak Washington D.C.’de bulunan bir kadın oyuncu, 12 yaşındaki kızının davranışlarında ve görünüşünde dramatik ve tehlikeli değişiklikler fark eder. Bu sırada Georgetown Üniversitesi’nde genç bir rahip, annesinin ölümcül hastalığı ile uğraşırken inancından şüphe duymaya başlamıştır. Ve finalde, genç rahip eski şeytani düşmanıyla yüzleşme zamanının geldiğini fark eder.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]23[/button] İşkence (Snuff 102) / 2007

İşkence Film Konusu

Yeni iş hayatına atılan bir muhabir gizli bir yeraltı efsanesini çözmek istemektedir.

[button color=”red” size=”small” link=”” icon=”” target=”false”]24[/button] Geceyarısı Ekspresi (Midnight Express) / 1978

Geceyarısı Ekspresi Film Konusu

Amerikalı öğrenci Billy Hayes uyuşturucu alışkanlığını Türkiye’ye gerçekleştirdiği ziyaretinde de sürdürmeye kalkınca yetkililer tarafından gözaltına alınır. Bundan sonra ise Hayes’ın zorluklarla dolu hapishane günleri başlar.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

441
1 Yorum, 506 Paylaşım, 441 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Efsane Efsane
83
Efsane
İyi Geldi İyi Geldi
41
İyi Geldi
İlginç İlginç
414
İlginç
Tebrikler Tebrikler
372
Tebrikler
eruiluvatar
Orta Dünya hayranı, mitolojist, sinema ve dizi sever.

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Geceyarısı Ekspresi hariç hepsini tavsiye ederim. Geceyarısı ekspresinde Türkiye yi kötüleyen bir imaj var.

Bir format seçin
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın

Send this to a friend