Sinemanın En İyi Çocuk Filmleri


Merhaba değerli Tavsiyedizifilm.com takipçileri, gerek minikler gerekse büyüklerin ilgisini çekecek “Sinemanın en iyi çocuk filmleri” listemize hoş geldiniz. Peri masallarından animasyonlara, animasyonlardan komedilere en iyi çocuk filmleri için hazırsak başlıyoruz.

[button color=”red” size=”small” link=”#” icon=”” target=”false”]1[/button] Malefiz / Maleficent (2014) IMDb: 7.0

Malefiz Film Konusu

Küçükken insanların orman krallığına saldırdıklarını gördükten sonra kindar ve taş kalpli bir kahramana dönüşen peri Malefiz, insanların kralının kızı olan prenses Aurora’yı lanetler. Fakat Aurora büyüdükçe, Malefiz onun gerçek barışı sağlayacak yegane anahtar olduğunu fark edecektir. 

[button color=”red” size=”small” link=”#” icon=”” target=”false”]2[/button] Aslan Kral / The Lion King (1994) IMDb: 8.5

Aslan Kral Film Konusu

Vahşi Afrika’nın derinliklerinde genç bir aslan doğar. Babası bölgenin kralı olan küçük aslan, kısa zamanda onun yerine geçmek isteyen hırslı düşmanlarının tehdidi altında kalır.Walt Disney’in bu animasyon harikası, 4 dalda akademi ödüllerine aday olmuş, en iyi müzik ve en iyi şarkı dalında Oscar’a layık görülmüştü. Filmin ödüllü müziklerini Tim Rice, Elton John ve Hans Zimmer yapmıştı.

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

 • Aslan Kral (1994)
 • Aslan Kral: Sinba’nın Onuru (1998)

[button color=”red” size=”small” link=”#” icon=”” target=”false”]3[/button] Kayıp Balık Nemo / Finding Nemo (2003) IMDb: 8.1

Kayıp Balık Nemo 3D Film Konusu

Dünyaya gelir gelmez annesini kaybeden Nemo babası tarafından büyütülmektedir. Artık İlkokul çağına geldiğinde babasının ilgisinden sıkılmaya başlar. Bir süzgeci küçük olduğu için babası Okyanusta yüzmeyi Nemo’ ya yasaklamıştır.Bir gün Nemo, Okyanusta yüzebileceğini ve o sırada yüzeyde duran cisme dokunabileceğini iddaa eder ve kendini bir anda bir insanın ellerinde bulur. Oğlunun insanlar tarafından yakalanıp götürüldüğünü gören babası, çok kararlıdır ne olursa olsun Nemo’ yu bulacak ve eve geri gecektir. Fakat Okyanus sandığından çok daha tehlikelidir.

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

 • Kayıp Balık Nemo 3D (2003)
 • Kayıp Balık Dori (2016)

[button color=”red” size=”small” link=”#” icon=”” target=”false”]4[/button] Vol-İ / Wall-E (2008) IMDb: 8.4

Vol-İ Film Konusu

Dünya gezegenini terk eden insanlar tarafından unutulduktan sonra, uzun yıllar boyunca yapayalnız yaşayan ve bu süre içinde programlandığı işle (çöp tasnifiyle) uğraşan robot WALL-E, günün birinde EVE adlı çok güzel bir arama robotuyla karşılaşır ve hayatı aniden yepyeni bir anlam kazanır.

WALL-E’nin elinde gezegenin geleceğinin anahtarının olduğunu keşfeden EVE, artık başka bir gezegende yaşayan ve dünyaya güvenlik içinde geri dönüş haberini heyecanla beklemekte olan insanlara bu bilgiyi rapor etmek için müthiş bir uzay yolculuğuna çıkar. Ancak WALL-E’ de boş durmamış, çok beğendiği EVE’in peşine takılarak onunla birlikte galaksiye açılmıştır. Beyazperdedeki gelmiş geçmiş en heyecan verici ve en yaratıcı komedi macerası böylece başlar. Geleceğin daha önce hiç hayal edilmemiş vizyonlarını içeren bu filmde  WALL-E’ye, aralarında bir hamamböceği ile bozuk robotlardan oluşan kahraman ruhlu bir topluluğun da yer aldığı birbirinden ilginç karakterler eşlik eder.

[button color=”red” size=”small” link=”#” icon=”” target=”false”]5[/button] Ruhların Kaçışı / Sen to Chihiro no kamikakushi (2001) IMDb: 8.6

Ruhların Kaçışı Film Konusu

Babasının işi nedeniyle yeni bir şehre taşınmak zorunda kalan 10 yaşındaki Chihiro bu duruma çok üzülmektedir. Fakat bu yolculuk hiç ummadığı kadar ilginçliklerle dolu olacaktır. İlk olarak Chihiro’nun anne ve babası mola verdikleri yerdeki yemekleri yiyince domuza dönüşürler. Chihiro, anne ve babasına yardım etmek isterken ortalık hayaletlerle dolar. Hayatta kalmak için, kendisini hayaletlerin kaldığı bu otele kabul ettirmek zorundadır. Burada hayaletlerin gizemini çözerken aynı zamanda esrarengiz Haku ile de aşkın büyüsünü de keşfedecektir.

Prenses Mononoke’nin yaratıcısı Hayao Miyazaki’nin animasyon şaheseri olan Ruhların Kaçışı, önce 52. Berlin Uluslarası Film Festivali’nde Altın Ayı’yı, ardından 75. Akademi Ödülleri’nde En İyi Animasyon Oscarı’nı kazanmayı başarmış bir yapım.

[button color=”red” size=”small” link=”#” icon=”” target=”false”]6[/button] Ejderhanı Nasıl Eğitirsin / How to Train Your Dragon (2010) IMDb: 8.1

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin Film Konusu

Cressida Cowell’ın romanından uyarlanan film, iri yarı Vikinglerin ve vahşi ejderhaların efsanevi dünyasında geçiyor. Ejderha savaşının bir yaşam tarzı olduğu Berk adasında yaşayan bir genç, yaralı bir ejderhayla karşılaşır ve dünyası alt üst olur. İkili daha sonra iyi arkadaş olacaktır.

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

 • Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 1 (2010)
 • Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 (2014)

[button color=”red” size=”small” link=”#” icon=”” target=”false”]7[/button] Ratatuy / Ratatouille (2007) IMDb: 8.0

Ratatuy Film Konusu

Ramy adındaki bir fare, ailesinin tüm istemeyişi ve bir fare olarak yapılması imkansız olmasına rağmen, büyük bir Fransız aşçı olma hayalleri kuruyor. Kader Remy’yi Paris’in kanalizasyonlarına attığında, Remy kendini, yemek pişirme üstadı Auguste Gusteau sayesinde ünlenmiş bir restoranın altında buluyor. Eşsiz bir Fransız restoranının mutfağındaki hoşlanılmayan ve hatta kesinlikle istenmeyen bir misafir olmanın getirdiği tehlikelere rağmen, Remy’nin aşçı olma arzusu; tüm olayları alevlendirerek Paris’in yemek dünyasını tepe taklak eden inanılmaz bir üstünlük mücadelesi başlatır.

[button color=”red” size=”small” link=”#” icon=”” target=”false”]8[/button] Çılgın Hırsız / Despicable Me (2010) IMDb: 7.7

Çılgın Hırsız Film Konusu

Renk renk çiçeklerle çevrili, güleryüzlü komşuluk ilişkilerinin sürdüğü banliyöde, bu yaşantıyı bozacak bir sır saklıdır. Banliyönün en bakımsız ve çirkin evinde yaşayan Gru, küçük köleleri ile birlikte dünyanın kaderini değiştirecek bir plan yapmaktadır. Gru, dünyanın uydusu Ay’ı çalmaya karar vermiştir.

Üç küçük yetim olan Margo, Edith ve Agnes, bu kötü kalpli adamla karşılaştıklarında ise, hiç kimsenin göremediği bir ayrıntıyı fark ederler: Gru onlar için potansiyel bir baba adayıdır.

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

 • Çılgın Hırsız (2010)
 • Çılgın Hırsız 2(2013)
 • Çılgın Hırsız 3(2017)

[button color=”red” size=”small” link=”#” icon=”” target=”false”]9[/button] Oyuncak Hikayesi / Toy Story (1995) IMDb: 8.3

Oyuncak Hikayesi Film Konusu

Buzz Lightyear adlı yeni çıkan oyuncak, Andy’e hediye edilir. Oyuncağı çok seven Andy, eski gözdesi Şerif Woody’e olan ilgisini yitirir. Bir gün Buzz yanlışlıkla pencereden aşağı uçunca, herkes Woody’nin onu öldürdüğüne inanır. Woody, kendisini kurtarabilmek için Buzz’ın arkasından giderek onu geri getirmeye karar verir. Fakat ikiliyi dış dünyada büyük tehlikelerle dolu maceralar beklemektedir.

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

 • Oyuncak Hikayesi (1995)
 • Oyuncak Hikayesi 2(1999)
 • Oyuncak Hikayesi 3(2010)

[button color=”red” size=”small” link=”#” icon=”” target=”false”]10[/button] Madagaskar / Madagascar (2005) IMDb: 6.9

Madagaskar Film Konusu

New York Central Park hayvanat bahçesindeki kent ormanının kralı hiç kuşkusuz Alex adlı aslandır. En iyi arkadaşları Zebra Marty, Zürafa Melman ve Su Aygırı Gloria ile beraber mutlu ve huzurlu bir yaşamı vardır. Gerçi hayvanat bahçesinin eşsiz manzarası içinde esaret altındadırlar ama en azından lezzetli yemekler yedikleri için bu durumu görmezden gelirler. Dört kafadar arasında en meraklısı Zebra Marty´dir. Hayvanat bahçesi dışında nasıl bir dünya olduğunu; neleri kaçırdığını merak etmektedir. Günün birinde merakına yenik düşer ve penguenlerin yardımıyla hayvanat bahçesinden firar eder. Esas niyeti sabah olmadan geri dönmektir.

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

 • Madagaskar (2005)
 • Madagaskar 2(2008)
 • Madagaskar 3: Avrupa’nın En Çok Arananları (2012)

[button color=”red” size=”small” link=”#” icon=”” target=”false”]11[/button] Karlar Ülkesi / Frozen (2013) IMDb: 7.5

Karlar Ülkesi Film Konusu

Maceracı ve iyi kalpli bir kız olan Anna, kız kardeşi Prenses Elsa’yı bulup yaşadığı krallığa sonsuz kış getiren laneti sona erdirmesini sağlayarak, şehrinde yaşayan insanları eski güzel günlerine döndürmeye karar verir. Masalsı bir yolculuğa çıkan Anna’nın yol arkadaşı ise usta bir dağcı olan Kristoff ve sadık Ren geyiği Sven’dir. Ayrıca Olaf adlı bir başka yol arkadaşları daha olur. Mitolojik yaratıklar ve ürkütücü büyüler eşliğinde süren yolculuğun her dönemecinde ayrı bir tehlike ortaya çıkar. Yolculuğun asıl zor yanı ise zamanla yarışıyor oldukları gerçeğidir. 

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

 • Karlar Ülkesi (2013)
 • Karlar Ülkesi 2 (2019)

[button color=”red” size=”small” link=”#” icon=”” target=”false”]12[/button] Noel Gecesi Kabusu / The Nightmare Before Christmas (1993) IMDb: 8.0

Noel Gecesi Kabusu Film Konusu

Halloween Kentinin Balkabağı Kralı olmaktan usanan Jack Skellington heyecen verici birşeylerin arayışına çıkar. Bu arayışta Christmas Kentini bulur ve tüm dünya üzerinde noel gecesi çocuklara oyuncak dağıtma görevini Noel Baba’dan devralmaya karar verir.

[button color=”red” size=”small” link=”#” icon=”” target=”false”]13[/button] Yukarı Bak / Up (2009) IMDb: 8.3

Yukarı Bak Film Konusu

Hayatı boyunca yaşamak istediği macera hayalini gerçekleştirmek için evine binlerce balon bağlayıp Güney Amerika’nın vahşi doğasına doğru yolculuğa çıkan 78 yaşındaki baloncu Carl Fredricksen’ın hikayesinin anlatıldığı yeni bir komedi. Ancak Carl, yolculuğa başladıktan sonra en büyük kabusunu da yanında götürmekte olduğunu fark eder: fazlasıyla iyimser, doğa kaşifi 8 yaşındaki Russel’ı.

[button color=”red” size=”small” link=”#” icon=”” target=”false”]14[/button] Rio (2011) IMDb: 6.9

Rio Film Konusu

Buz Devri serisinin de yönetmenliğini yapan Carlos Saldanha’dan yeni bir macera… Fakat bu sefer başrolde bir papağan var! Üstelik 3D seçeneğiyle!Bir Amerikan papağanının Minnesota’nın küçük bir kasabasından başlayıp Rio de Janeiro’da son bulan macerası Nisan 2011’de vizyonda!

[button color=”red” size=”small” link=”#” icon=”” target=”false”]15[/button] Aladdin (1992) IMDb: 8.0

 

Aladdin Film Konusu

Aladdin , sokak hırsızı ve maymun arkadaşı Abu’dan başka kimsesi olmayan yoksul bir gençtir. Prenses Jasmine, saraydan sıkılıp şehire çıkıp dolaşmaya başladığında Aladdin ile tanışıyor. Ancak Sultan’ın veziri Jafar Aladdin’i hapise attırıyor. Aslında Jafar, peşinde olduğu lambayı sadece Aladdin’in alabileceğini öğrendiği için Aladdin’i tutuklatıyor. Lambayı alan Aladdin Jafar’a vermiyor ve lambanın içinden çıkan Genie ile karşılaşıyor. Üç dileğinin gerçekleşmesini sağlayacak olan bu cin, Aladdin’in aşık olduğu Prensesle evlenmesine yardımcı olamıyor. Çünkü prenses sadece bir prensle evlenebilir.

[button color=”red” size=”small” link=”#” icon=”” target=”false”]16[/button] Neşeli Ayaklar / Happy Feet (2006) IMDb: 6.5

Neşeli Ayaklar Film Konusu

Neşeli Ayaklar, Antartika’da geçen bir komedi macera filmi. Antartika’da yaşayan İmparator peguenlerinin her birinin ruh eşini bulmak ve etkilemek için bir “Kalbe Seslenen Şarkı”sı olmalıdır. Ve bir gün bu toplulukta şarkı söyleyemeyen bir penguen dünyaya gelir. Kahramanımız Memphis ve Norma Jean’in oğlu Mumble dünyanın en kötü şarkıcısıdır. Ancak, nasıl olduysa kendisi çok iyi tap dansı yapar. Tüm dünyada hem küçükler hem de büyükler tarafından merakla beklenen, İmparator Penguenlerinin Antartika’daki maceralarını konu alan bu animasyon hafta sonunda ABD’de en çok izlenen film oldu. Büyük küçük herkesin yoğun ilgisi ile “Neşeli Ayaklar” yaklaşık 42,3 Milyon Dolar hasılat elde etti.

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

 • Neşeli Ayaklar (2006)
 • Neşeli Ayaklar 2 (2011)

[button color=”red” size=”small” link=”#” icon=”” target=”false”]17[/button] Evde Tek Başına / Home Alone (1990) IMDb: 7.5

Evde Tek Başına Film Konusu

Ailesinden nefret eden Kevin aldığı ceza üzerine geceyi çatıkatında geçirir yalnız ertesi gün uyandığında ailesinin evde olmadığını, tatile giderken onu unuttuklarını farkeder. Başta panikleyen Kevin bunun fırsat olduğunu çok geçmeden anlar ve yalnızlığın tadını çıkarmaya başlar. Eve gözlerini dikmiş olan 2 hırsızı evden uzaklaştırmak artık Kevin’a düşmüştür…

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

 • Evde Tek Başına (1990)
 • Evde Tek Başına 2 (1992)
 • Evde Tek Başına 3 (1997)

[button color=”red” size=”small” link=”#” icon=”” target=”false”]18[/button] Jumanji (1995) IMDb: 6.9

Jumanji Film Konusu

26 yıl boyunca bir oyunun içinde tıkılı kalan Alan Parrish (Robin Williams), iki çocuğun oyunu yeniden oynamasıyla gerçek hayata geri dönüyor. Ancak onunla birlikte egzotik ve vahşi hayvanlar da gerçek hayata geliyorlar. Alan, şehri kurtarmak zorundadır, bunun için de oyunu en son onunla oynayan eski arkadaşı Sarah Whittle’ın (Bonnie Hunt) yardımına ihtiyacı vardır.

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

 • Jumanji (1990)
 • Jumanji 2: Vahşi Orman (2017)

[button color=”red” size=”small” link=”#” icon=”” target=”false”]19[/button] Buz Devri / Ice Age (2002) IMDb: 7.6

Buz Devri Film Konusu

20 bin yıl önce, Dünya hiç olmadığı kadar harika ve bir o kadar da tehlikelidir. Buz Çağı’nın başlangıcı kadar tehlikeli olduğu zamanlarsa çok azdır. Gezegenin dev yaratıkları ve daha küçük olanlardan bazıları soğuktan korunmak için güneye göç etmektedirler. Bunlara katılmayan iki kişi vardır. İşleri kendi bildiği gibi halletmeyi seven avare mamut Manfred ve hiç bi şey yapmadan yaşamaya bayılan tembel Sid.

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

 • Buz Devri (2002)
 • Buz Devri 2: Erime Başlıyor (2006)
 • Buz Devri 3: Dinozorların Şafağı (2009)
 • Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor (2012)
 • Buz Devri 5: Büyük Çarpışma (2016)

[button color=”red” size=”small” link=”#” icon=”” target=”false”]20[/button] LEGO Filmi / The LEGO Movie (2014) IMDb: 7.8

Lego Filmi Film Konusu

3D formatında ve bilgisayar animasyonu olarak hazırlanacak macerada; sıradan, kurallara her zaman uyan, ortalama bir LEGO minifigürü olan Emmet adlı karakterin, yanlışlıkla dünyayı kurtaracak en sıra dışı kişi olarak tanınması konu ediliyor.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

436
467 Paylaşım, 436 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Efsane Efsane
289
Efsane
İyi Geldi İyi Geldi
248
İyi Geldi
İlginç İlginç
206
İlginç
Tebrikler Tebrikler
165
Tebrikler
eruiluvatar
Orta Dünya hayranı, mitolojist, sinema ve dizi sever.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir format seçin
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın

Send this to a friend