Sinemanın En İyi Futbol Filmleri


Merhaba değerli Tavsiyedizifilm.com takipçileri, enerji dolu, başarı dolu, gurur dolu, sevinç dolu “Futbol Konulu En İyi Filmler” listemize hoş geldiniz. Bu listede yok yok, şimdiden iyi seyirler.

1 Babam İçin (Will)

Babam İçin Filmi Konusu
Yıllar sonra bir araya gelmiş Liverpool aşığı bir baba ve bir çocuk. Hayatlarının yıllar sonra kesişmesini İstanbul’da ki Şampiyonlar Ligi finali ile kutlayacak baba-oğul. Will ‘e final yolculuğu için gün saymaktan başka bir iş kalmamıştı. Fakat babasının ani ölümü ile onun için her şey eskisinden daha zordu. Will yolculuğa tek başına çıkmak zorunda kalmıştı, o finale babası için gitmek zorundaydı. Küçük ve korumasız Will’in İngiltere’den Fransa’ya Bosna’dan İstanbul’a süren yolculuğuna tanıklık etmek ister misiniz?

2 Hayatımın Çalımı Beckham (Bend It Like Beckham)

Hayatımın Çalımı Beckham Filmi Konusu
İngiltere’de yaşayan Hintli Jess ailesinden gizli olarak kadınlar takımında oynayan bir kızdır. Jess hem futbola ayak uydurmakta hem de ailesine belli etmemek zorundadır.

3  Zafer Vuruşu (A Shot at Glory)

Zafer Vuruşu Filmi Konusu
İskoçya ‘da bir kasaba takımının büyük zaferlerine, futbolun bir ruh bir halk temsilcisi olduğunu bize bir kez daha hatırlatan güzel bir yapım.

4 Kupa (The Cup)

Kupa Filmi Konusu
Tek amaçları bütün dünyanın yapacağı gibi 1998 Fransa Dünya Kupasını izlemek. Bunun için manastırlarına televizyon almak isteyen iki Tibetli gencin hikayesini anlatmaktadır. Finallerin diğer maçlardan ne kadar özel ne kadar cezbedici olduğunu bize gösteren bir yapım.

5 Yeşil Sokak Holiganları Serisi 1, 2, 3 (Green Street Hooligans 1, 2, 3)

Yeşil Sokak Holiganları Filmi Konusu
Amerikalı bir üniversite öğrencisi olan Matt ablasını ziyaret etmek için geldiği İngiltere’de kendini bir anda futbol holiganlarının arasında bulur. Matt tribün hayatına ve futbolun şiddetli yüzüne ayak uydurabilecek mi?

6 Lanet Takım (The Damned United)

Lanet Takım Filmi Konusu
70’li yıllarda Derby County ’i ikinci ligten birinci lige çıkaran ve  Avrupa Kupaları’nda başarıya taşıyan Brian Clough’nun hikayesini anlatan film, Leeds United gibi o zamanların devinin de stratejisini gözler önüne seriyor. Öyle ki bu aslında teknik direktörlerin bütün o strateji, antreman ve bakış açısı farklılıkları üzerine tez değerinde bir sinema filmidir.

7 Maradona Tanrının Eli (Maradona, the Hand of God)

Maradona Tanrının Eli Filmi Konusu
Futbola hayran herkesin mutlaka bir kahramanı vardır. Galatasaray ‘ın Metin ‘i Fenerbahçe ‘nin Lefter ‘i Beşiktaş’ın Baba Hakkı ‘sı peki koca bir ülkenin kahramanına ve onun hayatına tanık olmak ister misiniz? Maradona ‘nın yaşam hikayesini ele alındığı filmi kesinlikle izleyin.

8 Gol Serisi 1, 2, 3 (Goal: The Dream Begins 1,Goal II: Living the Dream 2, Goal III: Taking on the World 3)

Gol 1 Filmi Konusu
Meksikalı Santiago ‘nun tek hayali futbolcu olmak ama bu hiç de kolay olmayacak. Los Angelas ‘ta basit bir mahalle takımında futbol oynarken bir anda İngiltere Premier Ligi’ne uzanan bir gencin hikayesi.

Gol 2 Filmi Konusu
Serinin ikinci filminde Santigo hayalini gerçekleştirmiş ve çok daha farklı bir hayata yelken açmıştır. Başarısı onu dünyanın en büyük kulübüne Real Madrid ‘e transfer olmasını sağlamıştır. Santiago bu sefer hem çok büyük bir yükü hem de büyük bir riski göze almıştır.

Gol 3 Filmi Konusu
Serinin son filminde Santigo ‘nun hayali Dünya Kupası’dır. Beklenmedik bir trafik kazası onun bu hayalini suya düşürse de İngiliz takım arkadaşlarının dünya kupası serüvenine yer veriliyor. İngiliz iki yetenekli futbolcunun kişisel bunalımları ve Dünya Kupası serinin son golünü merak ediyor olmalısınız.

9 Sıradışı Sanıklar (Mean Machine)

Sıradışı Sanıklar Filmi Konusu
Aldığı ceza sebebiyle futboldan uzaklaştırılmış eski bir futbolcunun ceza evine düşer ve burada gardiyanları yapacakları gazozuna maçlar için antrenörlük yapar. Basit bir maçın bir takım hesaplaşmalara dönmesi sizce mümkün mü?

10 Zafere Kaçış (Victory)

Zafere Kaçış Filmi Konusu
Dünya Savaşı sırasında çıkan propaganda olaylarını bastırmak için Nazi futboltakımının subayları müttefik savaş mahkumlarının kurduğu futbol takımı ile bir maç organize ederler. Bunu kamptan kaçmak için fırsat bilen mahkumlar maç içinde uygulamak üzere bir plan tasarlamaya karar verirler. Ama olaylar hiç de planladıkları gibi gitmez… Sylvester Stallone ve Michael Caine’in başrol oynadığı filmde Pele, Bobby Moore, Osvaldo Ardiles, Paul Van Himst gibi dünyaca ünlü futbolcularında yer aldığını belirtelim.

11 Shaolin Futbolu (Shaolin Soccer)

Shaolin Futbolu Filmi Konusu
Bir dönem futbol oynadıktan sonra, yediği bir kazık sonucu futbol hayatına ara veren bir genç, yıllar sonra kung fu bilen bir grup Shaolin rahibeyle birlikte futbol oynamaya başlar. Takım zamanla kurulur ama büyümesi çok çabuk olur. Shaolin rahipleri işin içine ruhlarını katınca akıl almaz bir komedi ortaya çıkar.

12 Futbol Sevdası (3 Zéros / Shooting Stars)

Futbol Sevdası Filmi Konusu
Hücre cezası almış iki kafadar dışarı çıkınca futbol camiasının içine girmek için planlar yapmaktadır. Tibor’un en büyük hayali Fransa Milli Takımına girebilmektir. Manu da onun menajeri olacaktır.Menajerlik mesleğinin inceliklerini öğrenmek için Colanna’dan yardım isterler. Piyasada yaptıklarıyla pek iyi anılmayan Colanna bu teklifi kabul eder. Tibor ve Manu, birden kendilerini renkli bir dünyanın içinde bulurlar. Manu artık camianın en popüler isimlerinden biri olmuştur.Lüksün her türlüsü, kızların en güzeli ve paranın oluk oluk aktığı bu dünyada, süper menajerler şöhretin zirvesine çıkarlar. Ama halk insanı vezir de edebilir, rezil de.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

436
466 Paylaşım, 436 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Efsane Efsane
206
Efsane
İyi Geldi İyi Geldi
165
İyi Geldi
İlginç İlginç
124
İlginç
Tebrikler Tebrikler
82
Tebrikler
eruiluvatar
Orta Dünya hayranı, mitolojist, sinema ve dizi sever.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir format seçin
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın

Send this to a friend