Yüzüklerin Efendisi


Merhaba değerli TDF takipçileri,

Yüzüklerin Efendisi – Yüzük Kardeşliği (Lord of the Rings – Fellowship of the Ring) Fragman

17.05.2017 tarihli film önerimiz, koskoca bir nesli peşinden sürekleyen, maceranın ve aksiyonun hız kesmediği, zamanın ötesinde bir film olan Yüzüklerin Efendisi

[quote]Dünya değişiyor bunu suda hissediyorum, toprakta hissediyorum. Kokusunu alıyorum. Eskilerden pek bir şey kalmadı, zira hatırlayanlardan yaşayan yok artık. – Galadriel[/quote]

Öyle ki, değişen dünyanın kaderini iyiler ve kötüler arasında ki savaş belirleyecek…

Orijinal adı Lord of the Rings olan Yüzüklerin Efendisi, J.R.R. Tolkien’in kaleminden çıkmış, Peter Jackson tarafından beyaz perdeye uyarlanmış izlemeden ölünmemesi gereken bir başyapıt. Film Yüzük Kardeşliği (2001), İki Kule (2002) ve Kralın Dönüşü (2003) isimlerinde oluşan 3 seri halinde karşımıza çıkmakta.

Oyuncu kadrosunda Ian McKellen, Elijah Wood, Orlondo Bloom, Liv Tyler gibi birçok yıldızı barından Yüzüklerin Efendisi, Top 10 listenizin başına geçmeyi garantiliyor.

Filmin konusuna değinecek olursak, yıllar önce üretilen ve Orta Dünya topraklarına kandan başka hiçbir şey getirmeyen yüzüklerin sonuncusu, üretiminden yüz yıllar sonra ortaya çıkar. Amcasının kendisine emanet ettiği yüzüğün nelere kadir olduğundan habersiz olan Frodo, büyücü Gandalf’ın anlattıkları sonrasında dehşete kapılır. Bu yüzükten ve müstakbel savaşlardan kurtulmanın tek yolu, gücünü toplamaya çalışan Sauron’u da engellemek için bu yüzüğü yok etmektir. Yüzüğü yok edilebileceği tek yer olan Mordor’a götürmek için kendini feda eden savaşçılardan oluşan bir ekip oluşturulur. Çok uzun ve çetin geçecek olan yolculuk başlar. Orta Dünya’nın kaderi, bu insanların ellerindedir.

İlk seriden itibaren sizi kendisine bağlayacak olan Yüzüklerin Efendisi’ni izlemeye karar verdiyseniz bu güzel üçlemenin toplam süresinin 9 saate yakın olduğunu belirtmekte fayda olacaktır. Uzatılmış versiyonu ise (sadece alt yazılı) 12 saate yakın bir süreye sahip. Güzel bir haftasonu ya da uykusuz ama bir o kadar keyifli bir cuma akşamı için bulunmaz bir nimet olan Yüzüklerin Efendisi’ni sizlerle öneriyoruz. İyi seyirler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

423
336 Paylaşım, 423 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Efsane Efsane
165
Efsane
İyi Geldi İyi Geldi
124
İyi Geldi
İlginç İlginç
82
İlginç
Tebrikler Tebrikler
41
Tebrikler
eruiluvatar
Orta Dünya hayranı, mitolojist, sinema ve dizi sever.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir format seçin
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın

Send this to a friend